Zobacz także:

Kalendarz roku szkolnego 2015/2016

Aktualności

Małopolska Głównym Partnerem Wyjazdu na Konkurs DanceStar 2024
Małopolska Głównym Partnerem Wyjazdu na Konkurs DanceStar 2024 w Budapeszcie i w Brnie

Serdecznie dziękujemy za tegoroczne wsparcie przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego!

--- O Małopolsce ---

Województwo małopolskie podzielone jest na 19 powiatów ziemskich i 3 grodzkie (Kraków, Nowy Sącz, Tarnów) oraz 182 gminy. Obejmuje powierzchnię 15 183 km² (co stanowi 5 procent powierzchni Polski) i jest jednym z najmniejszych w Polsce (zajmuje 12 miejsce w kraju). Stolicą regionu jest Kraków. Niezwykłe krajobrazy, unikatowa przyroda, imponująca liczba zabytków i wyjątkowa atmosfera – to wszystko sprawia, że co roku nasz Region odwiedza kilkanaście milionów turystów z Polski i całego świata. Dzięki temu Małopolska, niezmiennie od wielu lat, zajmuje wysokie miejsce w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski. Warto dodać, że województwo małopolskie jest liderem pod względem liczby uprawnień dla przewodników górskich, oraz liderem pod względem liczby obiektów hotelarskich.

W Małopolsce odnajdziemy dziesiątki atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz szlaków, którymi warto się przejść pośród malowniczych krajobrazów. Ginące w chmurach szczyty Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z ruinami zamków, historyczne miasteczka z urokliwymi starymi kamienicami, drewniane kościoły, uzdrowiska z wodami mineralnymi, termy, ponad 300 wyciągów narciarskich i 250 km tras zjazdowych – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na każdego w naszym Regionie. W Małopolsce znajduje się również 120 sanktuariów, co sprawia, że jest to ważny w Europie ośrodek turystyki religijnej, w tym pielgrzymkowej.

Województwo małopolskie należy ponadto do wiodących regionów Polski pod względem tempa rozwoju gospodarczego. Przyczyniają się do tego między innymi działające w naszym Regionie firmy, uznane nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie. Co ważne, od lat Małopolska jest jednym z czołowych regionów, wybieranych na organizację spotkań biznesowych i gospodarczych.

Odwiedź również portal visitmalopolska.pl – tu znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, aby w łatwy i szybki sposób zaplanować wycieczkę czy urlop w Małopolsce.

Zapraszamy na portal województwa małopolskiego prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:

https://www.malopolska.pl/

 

#PartnerGlowny #LubieMalopolske #VisitMalopolska #malopolska


12-345-41-51 lub 572-884-800
sekretariat@mfta.org.pl