1) Osiągnięcia na konkursach:

a) Nasi uczniowie przeszli krajowe eliminacje do światowego etapu konkursu Dance World Cup 2010 roku w Krakowie z układami choreograficznymi:

• „Wariacja z Don Quichota” w wykonaniu Justyny Wołoch, choreografia Marius Petipa,

przygotowanie: Anna Hełbicka (92/100 punktów)

• „Like a breath of air” w wykonaniu Profesjonalnej klasy baletowej, choreografia Kinga Szablowska (91/100 punktów)
  • „Big dream.One fame” w wykonaniu Justyny Wołoch, choreografia Anna Hełbicka
    (88/100 punktów)
  • „Dance Etude” w wykonaniu klasy I, choreografia Kinga Szablowska (87/100 punktów)
  • „You are not alone” w wykonaniu Sandry Gawrońskiej, choreografia Anna Hełbicka
    (85/100 punktów)
  • „Dealing with...” w wykonaniu Alicji Kaczmary, choreografia Barbara Pragłowska-Manojlović (81/100 punktów)

Z pośród trzech stypendiów jakie przyznano na konkursie Dance World Cup 2010 dwa z nich otrzymały nasze uczennice:

• Justyna Wołoch – stypendium z tańca klasycznego w Egurola Dance Studio
  • Sandra Gawrońska – stypenium z tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca

b) Na krajowych eliminacjach do Mistrzostw Świata IDO w Siedlcach nasze uczennice zdobyły:

• Złoty medal w grupie wiekowej seniorów dla uczennicy Agaty Wierzby za
    „Wariację z Tschaikovsky Pas de deux” – choreografia George Balanchine,
    przygotowanie: Anna Hełbicka
  • Złoty medal w grupie wiekowej juniorów dla uczennicy Justyny Wołoch za „Wariację z Don Quichota” – choreografia Marius Petipa, przygotowanie: Anna Hełbicka

2) W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca w Krakowie 2010 przygotowaliśmy prelekcję zatytułowaną „Balet amerykański” oraz zorganizowaliśmy warsztaty z tańca jazzowego

3) W czerwcu 2010 roku najmłodsi uczniowie Konserwatorium Tańca gościnnie wystąpili
finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki na rynku krakowskim organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”, transmitowanym przez telewizję publiczną.

4) Nasza uczennica Sandra Szatan otrzymała stypendium na warsztaty w Szkole Tańca SPAZIO NU w Pontederze (Włochy)

5) Nasze uczennice Alicja Braniecka i Ewa Braniecka ukończyły Conservatoire Jean-Philippe Rameau w Dijon (Francja)