Dlaczego my?

• Najlepsi pedagodzy
  • Lokalizacja w centrum miasta

Życie naszych uczniów

Czy wiedzieliście, że ...?

Biała stojąca jak talerzyk sukieneczka, którą baletnice ubierają na występy nosi nazwę tutu.

Baletki w których tancerki tańczą na czubkach swoich palców nazywamy pointami.

Obowiązkowym uczesaniem każdej baletnicy jest pięknie, wysoko upięty koczek.

Najlepsze tancerki na spektakle przyozdabiają swoje włosy diademami

tfile_gallery_008_lg.jpg tfile_gallery_017_lg.png tfile_gallery_014_lg.jpg tfile_gallery_016_lg.jpg

Kilka Słów o Nas

Kilka słów o nas

Konserwatorium Tańca powstało na wiosnę 2006 roku z inicjatywy Pani Anny Hełbickiej oraz młodego pokolenia pedagogów i choreografów krakowskich. Siedziba Konserwatorium Tańca mieści się obecnie przy ul. Siemiradzkiego 2/5.

Od 2011 roku Konserwatorium Tańca jest prowadzone przez Międzynarodową Fundację Talentów Artystycznych, która jest pozarządową organizacją typu non-profit.

Celem naszej instytucji jest wspieranie szczególnie utalentowanych artystów na drodze rozwoju ich kariery poprzez organizowanie profesjonalnej edukacji, przyznawanie stypendiów, organizowanie konkursów i spektakli tanecznych oraz wymian kulturalnych ze szczególnym naciskiem na współpracę międzynarodową, nastawioną na edukację artystyczną uczniów i wymianę doświadczeń pedagogów i artystów.

Konserwatorium Tańca jest to szkoła elitarna nastawiona na edukację dzieci szczególnie uzdolnionych w kierunku artystycznym. Nasze motto „Odkrywamy talenty".

Od 9 września 2011 roku Konserwatorium Tańca jest placówką zarejestrowaną jako Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca, wpisana do Ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konserwatorium Tańca wydaje prawne dokumenty:
- coroczne świadectwa,
- dla dzieci do 9 roku życia świadectwa ukończenia Sześcioletniego cyklu dziecięcego,
- dla starszych uczniów Dyplomy ukończenia szkoły – nadając swoim absolwentom tytuł zawodowy   tancerz - po ukończeniu Dziewięcioletniego cyklu profesjonalno-zawodowego.