Justyna Kluzek

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiałam już w wieku czterech lat na zajęciach baletowych w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach w zespole "Adagio" pod okiem Pani Anety Ostrowskiej. Wraz z zespołem jak i indywidualnie brałam udział w wielu konkursach i przeglądach tanecznych w Polsce, w których niejednokrotnie zajmowaliśmy wysokie miejsca lub wyróżnienia. Corocznie brałam udział w "Talentach Małopolski", gdzie uzyskiwaliśmy miejsca na podium bądź wyróżnienia. W 2007 r  wraz z zespołem "Adagio"  zostaliśmy laureatem perłowej pointy podczas Małopolskich Spotkań Tanecznych w Krynicy Zdrój.

Od 2008r. - 2009r. – uczęszczałam na zajęcia tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Krakowie- Fundacja Edukacji Artystycznej.

W 2009r. rozpoczęłam swoją naukę tańca w Konserwatorium Tańca w Krakowie, które ukończyłam, zdając egzamin dyplomowy w 2016 roku i otrzymałam tytuł tancerz zawodowy.

Szkoliłam się tam pod okiem wspaniałych pedagogów dzięki temu od kilku lat tworzę zajęcia, na których każdy uczeń czuje się bardzo dobrze. Celem moich zajęć jest wprowadzenie dzieci w przestrzeń tańca i muzyki klasycznej. Poprzez zabawę oraz konkretne ćwiczenia dzieci poznają podstawy tańca klasycznego. Zajęcia prowadzę według programu Royal Academy of Dance. Dzięki temu dzieci mogą jeszcze lepiej rozwinąć swoją  wyobraźnię przestrzenną co niesamowicie wzbogaca ich koordynację ruchową. Zwracam dużą uwagę na elastyczność i rozciągnięcie uczniów. Adepci na moich zajęciach wykonują urozmaicone ćwiczenia i zadania ruchowe przez co odkrywają swoje coraz to większe możliwości.

W 2016 roku ukończyłam z tytułem licencjata Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie - kierunek nauki o rodzinie - specjalizacja poradnictwo i mediacje.

Jako pedagog tańca pracowałam prowadząc:

Zajęcia baletowe w Konserwatorium Tańca,
Warsztaty baletowe w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach,
Zajęcia pozalekcyjne u Sióstr kanoniczek w Proszowicach.

Moja miłość do tańca nie kończy się jedynie na technice tańca klasycznego.
W czasie wolnym uczęszczam na warsztaty z Salsy Ladies Styling, Samby, Taniec brzucha, Taniec współczesny, Taniec użytkowy, High Heels.