Program Tańca Współczesnego Dance3D

Od września rusza nowy projekt Dance3D dla dzieci szkolnych pod programem MFTA "Obudzić Pasję". Zajęcia będą prowadzone przez Agatę Wierzbę absolwentkę Wydziału Tańca Współczesnego i Klasycznego Konservatorium Wien Privatuniversität w Wiedniu.

W lipcu 2015 roku Agata ukończyła Konservatorium i otrzymała tytuł Bachelor of Arts. Wiosną 2015 roku, jako jedyna absolwentka Konservatorium w Wiedniu została zaproszona do udziału w treningach i próbach prestiżowego zespołu Forsythe Company przed premierą „Kammer/Kammer” we Frankfurcie. W roku 2014/2015 Agata dostała angaż w D.ID Dance Company pod kierownictwem Liz King.

Agata, dzięki licznym projektom miała możliwość występowania w wielu teatrach m.in. na deskach teatru Betlehem Theatre w Budapeszcie, Teatru Narodowego w Bratysławie, OHO Theater w Austrii i wielu teatrach w samym Wiedniu: MuTh Theater, Werk X Theater, Akzent Theater, w Akademietheater w ramach międzynarodowego, renomowanego festiwalu ImPulsTanz 2015 r. w Wiedniu.

Program Dance3D obejmuje zajęcia z technik: Forsythe, Limon, modern, contemporary partnering, contact improvisation oraz taniec klasyczny i jazz.

Zajęcia będą odbywać się na Dużej sali baletowej MFTA (110m2) w 2 blokach po 1,5h:
- poniedziałki w godzinach od 15.00 do 16.30
- piątki w godzinach od 15.30 do 17.00

Istnieje możliwość utworzenia dodatkowych grup.

Wybijający się i najlepsi uczestnicy programu Dance3D wystąpią na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego na wiosnę 2016 roku w ramach Gali Jubileuszowej MFTA – Ars Veritas Vitae 2016.