Zapisy na Nowy Rok Szkolny 2015/2016 do Konserwatorium Tańca

Rozpoczęliśmy zapisy na nowy rok szkolny 2015/2016 do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca "Konserwatorium Tańca". Zapraszamy na zajęcia baletowe do grup już dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia. Prowadzimy również nabór do klas baletowych w ramach pionu profesjonalno-zawodowego dla dzieci w wieku od 7 do 18 roku życia. Program w klasach baletowych obejmuje następujące przedmioty: taniec klasyczny, techniki uzupełniające (pointe technique), taniec ludowy i charakterystyczny, taniec współczesny (Techniki: Graham, Forsythe, Limon, Cunningham, modern, contemporary partnering, contact improvisation), jazz, zajęcia musicalowe (wokal, theater dance, broadwayjazz, acting), rytmika, umuzykalnienie, audycje muzyczne, improwizacje muzyczno-ruchowe, historia tańca, taniec historyczny, partnerowanie, repertuar z głównym naciskiem na wariacje.

Uczniowie Konserwatorium Tańca biorą udział w zajęciach musicalowych w ramach, których dzieci uczą się śpiewu i gry aktorskiej w połączeniu z tańcem. Obecnie przygotowywany jest musical p.t. „Słowik”, autorstwa Pani Romany Kastner-Sieraczyńskiej, w choreografii Pani Anny Hełbickiejstypendystki Paratis Group w Broadway Dance Center i Alvin Ailey School w Nowym Jorku. Musical „Słowik” powstał na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena. W zeszłym roku szkolnym uczniowie Konserwatorium Tańca wystąpili z pierwszą częścią musicalu na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego. W tym roku planowane jest wystawienie drugiej części musicalu.

Wszyscy uczniowie Konserwatorium Tańca na wiosnę 2016 roku wystąpią na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w ramach Gali Jubileuszowej dziesięciolecia KT i pięciolecia MFTA – Ars Veritas Vitae 2016.